Ocieplony i odnowiony

26.11.2015

Dobiegły końca prace termomodernizacyjne i remontowe w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu-Kończycach, przy ul. Dorotki 3.

Wykonawca za ponad 580 tys. brutto ocieplił ściany zewnętrze styropianem, wymienił okna i drzwi zewnętrze oraz zmodernizował instalację centralnego ogrzewania. W ramach tych funduszy budowlańcy przebudowali tarasy i schody zewnętrze, wymienili przyłącza kanalizacji deszczowej, utwardzili chodniki oraz wyremontowali pomieszczenia, czyli wymienili instalacje elektryczną, posadzki, drzwi i pomalowali ściany. Prace trwały ponad cztery miesiące. Inwestycja została sfinansowana przez Miasto Zabrze oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze środków programu priorytetowego System Zielonych Inwestycji. NFOŚIGW sfinansował 100 procent kosztów termomodernizacji (ocieplenie ścian zewnętrznych, wymienienie stolarki okiennej oraz drzwiowej, zmodernizowanie instalacji centralnego ogrzewania) czyli ponad 188 tys. zł. Zostały także wykonane roboty uzupełniające za blisko 300 tys. zł.

25 listopada odbyło się uroczyste otwarcie placówki, w którym udział wzięła prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik, przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, społeczność lokalna oraz przedstawiciel firmy Produkcyjno-Usługowej Probudrem. Obiekt poświęcił ksiądz proboszcz Andrzej Żumda. Dla zaproszonych gości organizatorzy przygotowali tort i dedykację muzyczną.