Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy

25.11.2015

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy, to jedna z najbardziej ciepłych i klimatycznych imprez w mieście. To wydarzenie z bogatą, wieloletnią tradycją, skierowane do szerokiej publiczności – mieszkańców Zabrza oraz okolicznych miejscowości. Od lat wzbudza ogromne zainteresowanie i entuzjazm uczestników. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Na imprezę składa się kilka wydarzeń. Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta 2015” rozpoczął się 3 grudnia o godz. 15.00 Mikołajkowym Show. W programie znalazły się m.in. występ dzieci z Przedszkola nr 33 im. Majki Jeżowskiej w Zabrzu, konkursy z nagrodami, spotkanie ze Śnieżką, Elfem i Mikołajem, parada św. Mikołaja z fajerwerkami oraz koncert świąteczny chóru gospel „Przebudzenie". O godz. 17.00 prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik uroczyście otworzyła jarmark, a ogromna choinka rozbłysła tysiącem światełek i ozdób.

W trakcie Jarmarku można kupić najróżniejsze przysmaki, ozdoby świąteczne, prezenty oraz smakołyki. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

18 grudnia, w godz. 15.00-19.00, odbędzie się finał akcji „Idą Święta 2015”. Tego dnia odwiedzający jarmark będą mogli wziąć udział m.in. w występie dziecięcego Teatru Rzepka (godz. 15.05), występie kabaretu LO nr 11 w Zabrzu (godz. 15.35), koncercie kapeli góralskiej "Zbójnicy" (godz. 17.35), przeplatanym anegdotami i opowieściami o świętach. W specjalnym konkursie będzie można wygrać żywą choinkę, a także bilety na interaktywny spektakl pt. „Narodził się nam Zbawiciel ” (godz. 16.00).

W ramach Jarmarku odbywają się także imprezy weekendowe. Przed nami jeszcze:
19 grudnia – godz.16.00 – gry i zabawy dla dzieci oraz kolędowanie z Henrykiem Czichem z zespołu UNIVERSE
20 grudnia – godz.16.00 – konkursy i zabawy dla dzieci; godz.16.15 – występ zespołu wokalno – taneczneg PAUZA oraz zespołu tańca współczesnego BALETKI ze Studia Maciej; godz.17.00 – kolędowanie oraz występ Michała Matloka

Wśród świątecznych atrakcji warto także wspomnieć o Betlejemskim Świetle Pokoju, podsumowaniu finału akcji Szlachetna Paczka oraz koncercie „Zbójnicy kolędnicy”. Organizatorzy przygotowali również Wigilię dla mieszkańców, zimowe pluszaki z wystrzałowym konfetti i śniegiem, anielskie animacje szczudlarskie, harcerskie warsztaty zimowe czy darmowe przejażdżki bryczką
 

W załączeniu szczegółowy program Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego "Idą Święta 2015".