Wkrótce Jarmark Bożonarodzeniowy Idą Święta 2015

24.11.2015

W tym roku Jarmark bożonarodzeniowy rozpocznie się już 3 grudnia!

Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta” w Zabrzu, to jedna z najbardziej ciepłych i klimatycznych imprez jakie odbywają się w naszym mieście. W tym wyjątkowym czasie Zabrzanie mogą poczuć zbliżające się święta, kupić świąteczne ozdoby i przysmaki, zrelaksować się wraz z całymi swoimi rodzinami. Plac Wolności i deptak na ulicy Wolności staje się na dwa tygodnie tłem dla bajkowych wydarzeń … Na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka w tym roku moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

Dla smakoszy i wszystkich osób przygotowujących świąteczne posiłki i uczty polecamy: miody pitne i pszczele własnej produkcji, wędliny naturalnie wędzone, swojskie wędliny na ciepło prosto z wędzarni, kaszanka, wino grzane o smakach malinowym, rumowym i korzennych, herbata po góralsku, cydr zimowy (jabłkowy z cynamonem), pierniki ręcznie zdobione – unikalne egzemplarze i te na wagę, żurek, swojskie chleby i chleb ze specjalnym smalcem i ogórkiem, sery regionalne z Istebnej, bryndza, bunc z Koniakowa, oscypki na ciepło prosto z grilla, czekolada na gorąco, grzaniec bezalkoholowy, tradycyjne ciasto drożdżowe wyrabiane przy kliencie, wypiekane w specjalnym piecu i posypane posypkami – czyli węgierskie kołacze, naturalne warzywa i owoce, zioła, bakalie, strączki , oleje, jaja ściółkowe , z wolnego wybiegu, ekologiczne, przepiórcze, tradycyjnie wyrabiane makarony, ciastka, wyjątkowe litewskie wyroby – wędliny suszone, wędzone, sery , kwas chlebowy, sękacze, dodatkowo pyszne krówki ręcznie robione, żelki, przyprawy świata, bakalie. Najbardziej wymagające podniebienia znajdą z pewnością coś dla siebie.

Na jarmarku można będzie również zaopatrzyć się w prezenty dla całej rodziny, znajomych i sympatii
W tym roku polecamy: ręcznie szyte zabawki dla dzieci, drewniane i ceramiczne aniołki, ozdoby choinkowe ręcznie wykonane, zabawki drewniane, pamiątki regionalne, klepki, kamizele, kartki, bombki świąteczne, naturalne i prozdrowotne mydła własnej produkcji, serwety z ręcznym nadrukiem, obrusy ręcznie haftowane, koronki koniakowskie, obrusy z gipiurą, ozdoby świąteczne wykonane na szydełku, zabawki zdalnie sterowane, zabawki interaktywne, portfele, rękawiczki, papcie, czapki , szaliki, świąteczne balony i zielone choinki, kosmetyki naturalne i wiele innych umilających święta akcesoriów.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Jarmarku Bożonarodzeniowego Idą Święta, który czynny będzie już od 3 grudnia na Placu Wolności w Zabrzu.