XII edycja Antologii Poezji Dziecięcej

23.11.2015

24 listopada br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, odbędzie się uroczyste podsumowanie XII Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i gimnazjów. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęli: prezydent Zabrza, marszałek województwa śląskiego oraz śląski kurator oświaty. Recenzentem tegorocznej edycji konkursu Antologii Poezji Dziecięcej jest Kira Gałczyńska, natomiast organizatorem Szkoła Podstawowa nr 30 w Zabrzu.

W gronie recenzentów poprzednich edycji znaleźli się: Jan Miodek, Anna Dymna, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Danuta Stenka, Piotr Fronczewski, Wanda Chotomska, Kazimierz Kutz, Joanna Szczepkowska Daniel Olbrychski oraz Jacek Cygan.

W XII edycji Antologii Poezji Dziecięcej udział wzięło około 120 szkół podstawowych i gimnazjów z wielu śląskich miast, w tym m.in.: Będzina, Bytomia, Bojszowa, Chorzowa, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Gostyni, Jastrzębia Zdroju, Jaworzna, Katowic, Paniówek, Piekar Śląskich, Rybnika, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Tarnowskich Gór, Tychów, Zabrza i Żor.

Podczas wernisażu, który odbędzie się 24 listopada w Zabrzu, dyplomy wręczone zostaną tym laureatom, których wiersze znalazły się w finałowej złotej setce. Tym razem do organizatora napłynęło około 2500 wierszy z całego województwa. Podczas uroczystości zostaną też przyznane nagrody indywidualne – statuetki dla najwybitniejszych młodych poetów. Przewodniczącym konkursowego jury jest znany aktor teatralny i filmowy oraz poeta – Zbigniew Stryj.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Urząd Miejski w Zabrzu, Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.