Wkrótce wernisaż wystawy "Infrastruktura kopalni"

16.11.2015

Dzisiaj, o godz. 18.00, w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. 3 Maja 91a w Zabrzu, odbędzie się wernisaż wystawy "Infrastruktura kopalni".

To wspólna wystawa artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz artystów zabrzańskiej grupy "18 Obsydian". Pomysłodawcami pleneru byli Jerzy Pałac oraz Waldemar Szuman ze związku zawodowego "Przeróbka" działającego na terenie KWK Bielszowice.

Uczestnicy pleneru mieli okazję zwiedzać kopalnię od środka, co zaowocowało ciekawymi fotografiami, a także pracami malarskimi. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni artyści z grupy "18 Obsydian", artyści niezrzeszeni, oraz pedagodzy i doktoranci z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W ten sposób udało się stworzyć ciekawy zestaw prac tworzony przez amatorów i profesjonalistów – ludzi pracujących w kopalni lub tych co pochodzą ze Śląska oraz osoby, które na Śląsk zostały zaproszone i w pewien sposób oczarowane jego industrialnym urokiem.

Na wystawie można będzie zobaczyć fotografię, grafikę komputerową, malarstwo oraz grafikę warsztatową. Zaprezentowane podczas wystawy prace odwołują się bezpośrednio do kopalni, ale także do tego, czym jest jej otoczenie – czyli niepowtarzalnego kolorytu Śląska zawartego w zabytkach techniki i familokach.

Miejsce: Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu, ul. 3 Maja 91 a
Wstęp wolny
Organizatorzy: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Grupa "18 Obsydian", Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu