Znamy już mistrzów fryzjerstwa

09.11.2015

Za nami II Otwarty Konkurs Fryzjerski, którego organizatorem był Cech Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu.

8 listopada w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu przy ul. 3 Maja 91a spotkali się uczniowie i pracownicy zarówno z zabrzańskich zakładów rzemieślniczych, jak i miast ościennych. Konkursowi towarzyszyły pokazy, w tym m.in.: mody, fryzjerskie i kosmetyczne.

Impreza miała zachęcić uczestników do doskonalenia umiejętności zawodowych, a także do systematycznej nauki i pogłębiania wiedzy. Była też znakomitą okazją do integracji środowiska rzemieślniczego.

Otwarty Konkurs Fryzjerski po raz pierwszy zorganizowany został 9 listopada ub. r. w budynku Cechu Rzemieślników w Zabrzu. Skierowany był do uczniów z zabrzańskich zakładów rzemieślniczych oraz ich pracowników. W czterech konkurencjach wzięło udział 40 zawodników. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem podjęto decyzję o zmianie miejsca konkursu na większy obiekt.

Zwycięzcy konkursu otrzymali Nagrodę Specjalną – Kolorowe Nożyczki Cechu, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów oraz branżę fryzjerską.

Pełna lista nagrodzonych w załączeniu.