Przedsiębiorczość na start – gra miejska w Zabrzu

09.11.2015

 „Przedsiębiorczość na start” – to gra miejska, która odbędzie sie 21.11.15 w Zabrzu – w ramach tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości
 

Fabuła gry opiera się na założeniu, że każda grupa to młoda firma zaczynająca dopiero swój podbój rynku. Wszystkie przedsiębiorstwa posiadają na początku budżet (wirtualny) o takiej samej wartości – na inwestycje. Podczas zabawy młodym przedsiębiorcom przyjdzie w zabawny i urozmaicony sposób wykonywać takie kroki, jakie na swej drodze może napotkać osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą. Uczestnicy zmierzą się z wieloma zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości; dla urozmaicenia wprowadzone zostaną również punkty sprawnościowe.
Każde zadanie ma swoją cenę. Jeśli zespół wykona je poprawnie, zarabia jej równowartość, jeśli przegrywa – traci kwotę ze swojego konta. Celem gry jest zakończenie rozgrywki w wyznaczonym czasie z jak największym stanem konta.
 

Gry tego typu to doskonały sposób na kształtowanie przedsiębiorczego myślenia u młodych ludzi, cenienie swojego czasu, pracę w grupie oraz perspektywiczne myślenie.
 

Całe przedsięwzięcie odbędzie się już 21 listopada na terenie miasta Zabrze. Zaczynamy o godzinie 10:00 w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu (ul. 3 maja 95). W grze brać udział mogą 3-osobowe zespoły, które zarejestrują się na stronie http://zabrze-gra.evenea.pl/
Zapraszamy wszystkich młodych biznesmenów do udziału w naszej Grze!