II Otwarty Konkurs Fryzjerski

06.11.2015

W najbliższą niedzielę (8 listopada), w naszym mieście odbędzie się II Otwarty Konkurs Fryzjerski, którego organizatorem jest Cech Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu.

W siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu przy ul. 3 Maja 91a spotkają się uczniowie i pracownicy zarówno z zabrzańskich zakładów rzemieślniczych, jak i miast ościennych. W trakcie konkursu, który potrwa od godz. 11.00 do godz. 15.00, odbędą się również różnego rodzaju pokazy, w tym m.in.: mody, fryzjerskie i kosmetyczne.

Głównym celem konkursu jest zachęcenie uczestników do doskonalenia umiejętności zawodowych oraz systematycznej nauki i pogłębiania wiedzy. Impreza będzie też znakomitą okazją do integracji środowiska rzemieślniczego, a także zaszczepienia w młodzieży zasad zdrowej rywalizacji.

Otwarty Konkurs Fryzjerski po raz pierwszy zorganizowany został 9 listopada ub. r. w budynku Cechu Rzemieślników w Zabrzu. Skierowany był do uczniów z zabrzańskich zakładów rzemieślniczych oraz ich pracowników. W czterech konkurencjach wzięło udział 40 zawodników. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem podjęto decyzję o zmianie miejsca konkursu na większy obiekt.

Zwycięzcy konkursu mogą liczyć na Nagrodę Specjalną – Kolorowe Nożyczki Cechu, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów oraz branżę fryzjerską.