Muzeum Górnictwa Węglowego zaprasza na wystawę

04.11.2015

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na wernisaż wystawy „Refleksje malarskie i metamorfozy”, który odbędzie się dzisiaj (6 listopada), o godz. 17.00, w gmachu przy ul. 3 Maja 19. Zaprezentowana zostanie twórczość ojca i syna – Stanisława i Karola Mazusiów, na którą złożą się nostalgiczne, spokojne obrazy ojca i grafiki syna.

Stanisław Mazuś – urodzony w 1940 roku w Lublinie. Absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Na swoim koncie ma ponad 200 indywidualnych wystaw w kraju i za granicą. Laureat wielu prestiżowych nagród. W 2014 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Karol Mazuś – urodzony w 1973 roku w Tychach. Już jako dziecko tworzył własne kompozycje rzeźbiarskie i malarskie. Od 1987 roku mieszka w Dortmundzie. Jest absolwentem liceum plastycznego, Collegium Westfalskiego i Wyższej Szkoły Designe.