15-lecie Stowarzyszenia "Żyj i daj żyć"

04.11.2015

3 listopada br., w kawiarence Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbyła się uroczystość z okazji 15-lecia Stowarzyszenia na rzecz Adaptacji Osób Uzależnionych i Ich Rodzin do Społeczeństwa „Żyj i daj żyć”.

Głównym inicjatorem powołania do życia stowarzyszenia był Kazimierz Speczyk – konsultant Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ds. Problemów Alkoholowych w Zabrzu, a także prezes Stowarzyszenia Klubu Abstynentów „Nowe Życie” w Zabrzu.

W uroczystości wziął udział zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, który podczas swojego przemówienia podkreślił jak duże znaczenie dla miasta ma działalność Stowarzyszenia „Żyj i daj żyć”. Zaznaczył, że Zabrze jest liderem i prekursorem w regionie, jeżeli chodzi o kompleksowe wsparcie osób uzależnionych i bezdomnych. Dzięki działalności Kazimierza Speczyka i obchodzącego 15-lecie stowarzyszenia, wiele osób wykluczonych społecznie mogło się odnaleźć i na nowo wrócić do społeczeństwa.

W spotkaniu wzięli też udział zaproszeni goście, w tym jego członkowie oraz osoby, które mogły liczyć na wsparcie organizacji. Obecni byli także przedstawiciele duchowieństwa, Policji oraz Straży Miejskiej.