Zaduszki Jazzowe 2015

29.10.2015

Już po raz piąty Filharmonia Zabrzańska wspólnie z Agencją Artystyczną Music Delivery organizuje Zaduszki Jazzowe. Odbędą się one dzisiaj, 2 listopada, o godz. 18.00, w Filharmonii Zabrzańskiej.


Impreza wpisała się na stałe w kalendarz zabrzańskich wydarzeń kulturalnych.

– Trzeba zaznaczyć, że nie byłoby możliwości realizacji tego typu wydarzeń bez zaangażowania mecenasów kultury takich jak firma Tauron, która od początku powstania inicjatywy zaduszek wpiera nas jako główny mecenas wydarzenia – mówi Sławomir Chrzanowski, dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej.

Tym razem wystąpi Charlie Green (trąbka) z zespołem Krzysztofa "Pumy" Piaseckiego (gitara) 4 set w składzie: Łukasz Gorczyca (gitara basowa), Adam Grzelak (perkusja) i Jacek Prokopowicz (instrumenty klawiszowe). 

Charlie Green – amerykański trębacz, kompozytor, aranżer. Urodził się i dorastał w Memphis USA. Współpracował z największymi muzykami jazzowymi w tym z Dexterem Gordonem, Benem Websterem, Artem Taylorem czy Lou Bennetem. Obecnie pracuje ze własną orkiestrą The Charlie Green Big Band, dla której komponuje, aranżuje i dyryguje. Zespół 4SET to wyjątkowy kwartet łączący ze sobą różne bieguny muzycznych doznań.

Krzysztof "Puma" Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog,jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat ’70. Nagrał pięć płyt autorskich. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Stypendysta Berklee College of Music w Bostonie. W 1997 r. zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma

Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy) do nabycia w Filharmonii Zabrzańskiej.