Targowisko Miejskie "Pod Ratuszem"

23.10.2015

Zmodernizowane Targowisko Miejskie "Pod Ratuszem" jest kolejną wizytówką Zabrza – miasta otwartego na potrzeby ludzi i wolnego rynku. 23 października odbyła się uroczystość symbolicznego oddania przestrzeni targowej do użytku.

Targowisko przy ul. Boboli zmieniło się nie do poznania. Przede wszystkim przebudowany został układ wewnętrznej komunikacji. Powstały nowe drogi dojazdowe, chodniki i parking. Nowoczesnego oblicza nabrała strefa targowa. Powstało 18 nowych pawilonów, w których mieści się 150 punktów handlowych wraz z gastronomią.

Tereny zielone zostały uporządkowane i zrekultywowane. Pojawiły się nowe rośliny oraz wzmocnienia skarpy okalającej plac targowy.

Modernizacja targowiska w centrum Zabrza to także doskonały przykład rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Stworzone zostały dogodne warunki zarówno dla sprzedających, jak też kupujących.

Przedsięwzięcie nadzorowała Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji. Wykonawcą prac był Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Koszt inwestycji wyniósł 7,8 mln zł. Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji podpisała umowę z Bankiem Ochrony Środowiska, który oferuje preferencyjne i atrakcyjne warunki w ramach unijnego projektu Jessica. Z tego źródła pochodzi prawie 5,5 mln zł. Na 2,3 mln zł podpisano z BOŚ umowę kredytową.