W Ratuszu gościli aktorzy z Gruzji

21.10.2015

21 października w Sali Historycznej zabrzańskiego Ratusza gościli aktorzy Poti Valerian Gunia Professional State Theatre z Gruzji. Artyści są uczestnikami XV Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.

Ich dwa spektakle można było zobaczyć w Zabrzu w miniony poniedziałek i wtorek. Były to kolejno: „Emigranci” Sławomira Mrożka oraz „War in my garden” Wiesława Myśliwskiego. Przedstawienia zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez festiwalową publiczność.

– Gorące przyjęcie jest także dowodem na to, że sztuka teatralna, podobnie jak muzyka, jest czymś uniwersalnym i w jej odbiorze nie przeszkadza bariera językowa – opowiadał Jerzy Makselon, dyrektor Teatru Nowego w Zabrzu.

Przypominamy, że Festiwal „Rzeczywistość przedstawiona” potrwa do niedzieli, 25 października. Program dostępny jest pod adresem: www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/xv-ogolnopolski-festiwal-dramaturgii-wspolczesnej oraz na stronie internetowej Teatru Nowego w Zabrzu (www.teatrzabrze.pl).