Zabrze liderem miejskich innowacji

19.10.2015

Miasto Zabrze otrzymało wyróżnienie "Lider miejskich innowacji" za realizację projektów IT. 19 października, w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie, zorganizowana została konferencja pn. "Miasto 2.0 Smart City",  podczas której nagrodę odebrała Ewa Weber, sekretarz miasta.

Zabrze od lat wprowadza jasno sformułowaną strategię rozwoju opartą o nowoczesne technologie informatyczne i sprawne metody zarządzania informacją. Przeprowadzone w poprzednich latach pionierskie wdrożenia m.in. elektronicznego obiegu dokumentów czy portalu przestrzennego sprawiły, że Zabrze stało się jednym z najlepiej zinformatyzowanych polskich miast i dziś może skoncentrować się na bardziej wyrafinowanych rozwiązaniach, takich jak np. platforma do współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Więcej informacji nt, konferencji pn. "Miasto 2.0 Smart City" dostępnych jest na stronie www.computerworld.pl