Spotkanie z autorami książki "Lwów dzieje miasta"

19.10.2015

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Zabrzu oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zapraszają dzisiaj (23 października), o godz. 17.00, do Sali Witrażowej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (ul. 3 Maja 19) na spotkanie autorskie z Ryszardem Janem Czarnowskim i Eugeniuszem Wojdeckim – autorami książki pt. ,,Lwów dzieje miasta".

Została ona uznana za najlepszą książkę historyczną 2015 roku. Na 400 stronach znajdziemy prawie 800 kolorowych ilustracji: fotografii, dokumentów, reprodukcji malarstwa i grafik. Autorzy skupili się na przedstawieniu najważniejszych wydarzeń z historii Lwowa, tematach zupełnie nieznanych, zapomnianych. Zostały one przedstawione w formie gawędy dalekiej od sztampy opracowań naukowych.

Ryszard Jan Czarnowski – pisarz, teoretyk sztuki, grafik, działacz drugoobiegowego ruchu wydawniczego w PRL. Został za to uhonorowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem Zasłużony Działacza Kultury. Autor m.in. nst. opracowań: ,,Lwów legenda zawsze wierna" oraz ,,Lwow – sacrum et profanum".

Eugeniusz Wojdecki – założyciel i wydawca ,,podzmiemnego" wydawnictwa LOGOS. Za działalność wydawniczą został uhonorowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem Zasłużony Działacz Kultury. Zapalony podróżnik i filmowiec. Z każdej podróży przywozi tysiące zdjęć, godziny filmów i nowe breloki do swojej kolekcji liczącej 3 tys. sztuk.

W trakcie spotkania, które odbędzie się w Zabrzu 23 października br., książka pt. "Lwów dzieje miasta" będzie do nabycia w preferencyjnej cenie.