Artyści z Ukrainy gościli w Ratuszu

16.10.2015

16 października w Sali Historycznej miejskiego Ratusza gościli aktorzy Akademickiego Muzyczno–Dramatycznego Teatru z Równem na Ukrainie. Artyści z naszego miasta partnerskiego wezmą udział w rozpoczynającym się dzisiaj w Zabrzu XV Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.

Spektakl pt. „Deadline. W ostatnią godzinę” będzie pierwszym obcojęzycznym przedstawieniem w historii zabrzańskiego festiwalu. Sztuka została napisana przez niedawno zmarłego rosyjskiego pisarza, Walentyna Rasputina.

Spektakl, wystawiany przez ukraiński teatr, rozpocznie się o godzinie 19.00 na scenie Teatru Nowego w Zabrzu. Bilety w cenach 10 zł i 5 zł (ulgowe dla uczniów, studentów i emerytów) są jeszcze do nabycia w kasie Teatru.

Więcej informacji nt. XV Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” dostępnych jest pod adresem: http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/xv-ogolnopolski-festiwal-dramaturgii-wspolczesnej) oraz na stronie internetowej Teatru Nowego w Zabrzu (www.teatrzabrze.pl).