IV edycja "Bliżej Japonii"

13.10.2015

Uczniowski Klub Sportowy “AIKIDO” organizuje czwartą edycję imprezy „Bliżej Japonii”. Odbędzie się ona 18 października br. w godz. 11.00-17.30 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu przy ul. Matejki 6

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: ambasador Cesarstwa Japonii w Polsce, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha.

W ramach projektu zorganizowane zostaną m.in.: pokazy sztuki walki w systemie Aikido Yoshinkan wykonane przez członków UKS “AIKIDO” (według grup zaawansowania), warsztaty kaligrafii japońskiej, warsztaty origami, warsztaty wykonania tradycyjnej biżuterii japońskiej – kanzashi, warsztaty wykonywania ikeban. Przewidziano też prezentację sposobu wykonania sushi połączoną z degustacją, konkursy plastyczne oraz zajęcia dla najmłodszych: gry i zabaw, malowanie twarzy oraz konkursy tematyczne.

Celem imprezy jest przybliżenie kultury i tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni, krzewienia kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz promocja miasta i regionu.