Inauguracja roku akademickiego w Zabrzu

08.10.2015

8 października nowy rok akademicki rozpoczęły zabrzańskie wydziały Politechniki Śląskiej: Wydział Inżynierii Biomedycznej i Wydział Organizacji i Zarządzania.

W uroczystości udział wzięli: Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, prof. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej, prof. Marian Turek, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania, prof. Marek Gzik, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej, kadra naukowa oraz studenci.

– Jednym z priorytetów działalności samorządowej naszego miasta jest tworzenie klimatu dla rozbudowy zaplecza badawczego ośrodków naukowych, firm i instytucji. Stąd satysfakcją napawa fakt, że efektem naszej współpracy umacniana jest obecność Politechniki Śląskiej w naszym mieście. Współdziałanie na wielu płaszczyznach przyczynia się zwiększenia zabrzańskiego potencjału naukowego i edukacyjnego – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Rozbudowa kampusu przy ul. Roosevelta współtworzy prężnie rozwijający się ośrodek akademicki, a jednocześnie stanowi jeden z symboli udanej rewitalizacji przestrzeni miejskiej.