Piłkarze Górnika zagrają mecz charytatywny

06.10.2015

W najbliższy piątek, o godz. 16.00, piłkarze Górnika Zabrze zagrają charytatywny mecz w Oławie, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla Grzegorza Galasińskiego oraz Natalii Zezuli. Rywalem będzie III-ligowy klub Foto-Higiena Gać.

Po koszmarnym wypadku przy pracy Grzegorz ma przeszczepioną twarz i zbiera fundusze na rehabilitację, zaś rodzice 3,5-letniej Natalki potrzebują pieniędzy na leczenie swojego dziecka, które ma uszkodzony wzrok i choruje na toksoplazmozę, mózgowe porażenie dziecięce oraz epilepsję.

Grzegorza i Natalię wspiera społeczny komitet, pod wodzą oławskiego przedsiębiorcy Bronisława Paszyńskiego. Z jego inicjatywy zorganizowano charytatywny mecz z udziałem zabrzańskiego klubu.

W przerwie przewidziano aukcję piłek i koszulek z autografami zawodników Górnika, w tym dawnych gwiazd piłkarskich, które będą uczestniczyć w imprezie, jako goście. Swój przyjazd do Oławy awizują m.in. Stanisław Oślizło i Jan Banaś.

Bilet wstępu kosztuje 10 zł. Będzie go można kupić w kasie przy wejściu na stadion. Organizatorzy radzą jednak zaopatrzyć się w wejściówkę wcześniej, bo ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc dla widzów jest ograniczona. Bilety-cegiełki można będzie nabyć w przedsprzedaży od poniedziałku 5 października, w Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego, który ma swoją siedzibę w kamieniczce przyklejonej do ratusza, obok postoju taksówek oraz w biurze ZNiB „Wspólnota” przy ul. Chrobrego 20e i w sklepie „Sportsen” przy ulicy Brzeskiej. Zorganizowane grupy szkolne będą mogły wejść na stadion bezpłatnie.