Na rower z Zabrzańską Masą Krytyczną

06.10.2015

Zabrzańska Masa Krytyczna zaprasza dzisiaj, 9 października, o godz. 18.00, na pl. Wolności na comiesięczny przejazd rowerzystów ulicami naszego miasta.

Masa to comiesięczne spotkanie jak największej liczby rowerzystów oraz ich wspólny, pokojowy przejazd przez Zabrze. Miłośnicy dwóch kółek spotykają się w każdy drugi piątek miesiąca, niezależnie od pory roku i aury. Tempo przejazdu dostosowane jest do najsłabszego uczestnika tak, aby każdy spokojnie nadążał.

Celem Zabrzańskiej Masy Krytycznej jest zwrócenie uwagi na stale rosnącą liczbę rowerzystów w naszym mieście oraz promowanie i zachęcenie mieszkańców Zabrza do korzystania z ekologicznego, zdrowego i wygodnego środka transportu jakim jest rower.
Idea rowerowych mas krytycznych narodziła się w 1992 r. w San Francisco oraz szybko dotarła do innych miast Stanów Zjednoczonych, a później także do Europy i Polski. Obecnie masy odbywają się w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Aglomeracja Trójmiasta, Bygdoszcz, Radom, Toruń, Rzeszów, Kielce czy Piotrków Trybunalski.