Przed nami XV Dzień Papieski

05.10.2015

11 października obchodzić będziemy jubileuszowy XV Dzień Papieski. W tym roku obchodom towarzyszy hasło: Jan Paweł II – Patron Rodziny. Z tej okazji, w Sali Witrażowej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (ul. 3 Maja 19), o godz. 17.00 odbędzie się koncert chóru „Magnificat”.

Na koncert zaprasza Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po koncercie organizatorzy zapraszają na biesiadę w stylu śląskim. Będzie też możliwość zwiedzania ekspozycji Muzeum.

Chętni będą mieli możliwość wsparcia programu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Funduszem stypendialnym objętych jest już blisko 2500 osób, które otrzymują wsparcie od gimnazjum do ukończenia studiów. Prowadzenie tak dużego programu jest możliwe jedynie dzięki ofiarności osób, które podczas Dnia Papieskiego i nie tylko wspierają finansowo tę inicjatywę. Od 4 do 22 października br. przeprowadzana będzie zbiórka publiczna na rzecz stypendystów, którzy są nazywani „żywym pomnikiem świętego Jana Pawła II”.