"Szlachetna Paczka" poszukuje wolontariuszy

02.10.2015

Szlachetna Paczka od wielu lat angażuje i łączy tysiące darczyńców i rodzin – właśnie ruszyła kolejna edycja projektu. Poszukiwani są wolontariusze w każdym wieku, osoby pragnące świadomie zmienić swoje otoczenie. Wystarczy chęć, zapał i zaangażowanie. Zgłaszać można się do 15 października.

Ideą akcji jest pomoc ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej z przyczyn niezależnych od nich (m.in. utrata pracy, choroba, wypadek). Głównym zadaniem wolontariusza jest m.in. odwiedzanie rodzin, poznawanie i weryfikowanie ich problemów, w tym eliminowanie zgłoszeń rodzin roszczeniowych.

Do roli wolontariusza Szlachetna Paczka szuka osób z różnymi talentami, nie tylko przebojowych i dobrze zorganizowanych liderów. Zadań do wykonania jest bardzo dużo, więc każdy znajdzie dla siebie jakąś funkcję.

Każdy, kto chciałby się przyłączyć do Szlachetnej Paczki, może zgłosić się do 15 października poprzez stronę www.superw.pl. Po przesłaniu formularza kandydat oczekuje na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której trzeba m.in. opowiedzieć o sobie i przedstawić swoją wizję pomocy "Paczce". Każdego przyjętego wolontariusza czeka kompleksowe szkolenie.

Dodajmy, że Szlachetna Paczka jest projektem Stowarzyszenia "Wiosna" i jest akcją ogólnopolską działającą od 15 lat. Koordynatorzy szacują, że podczas tegorocznej edycji akcja dotrze do ponad 600 rejonów na terenie całej Polski.

Więcej informacji na stronie: www.szlachetnapaczka.pl