Nowe radiowozy dla policji

01.10.2015

1 października w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów. W spotkaniu udział wzięła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza oraz mł. insp. Dariusz Wesołowski, Komendant Miejski Policji w Zabrzu.

Prezydent Zabrza i Komendant Miejski Policji wskazywali, że dzięki nowym radiowozom poprawi się bezpieczeństwo w mieście. Podkreślali zarazem, że wyniki ostatnich lat potwierdzają efektywność i skuteczność działania zabrzańskich funkcjonariuszy. Miasto dofinansowało zakup radiowozów kwotą 355 tys. zł. 9 samochodów zostało przekazanych dzisiaj. Dodatkowe 3 trafią do Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu do końca tego roku. Współpraca miasta i policją obywa się na wielu płaszczyznach. W tym roku miasto przeznaczy 788 tys. zł. na dofinansowanie termomodernizacji budynków policji. 200 tys. zł to wysokość dofinansowania dodatkowych patroli policji. 32 tys. zł trafi na zakup alkotestów. Za kwotę 22 tys. zł. zostanie dofinansowana realizacja programu "Lepiej razem niż osobno". Natomiast 20 tys. zł. zasili realizację patroli adeptów Szkoły Policji w Katowicach.