XVI Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe

23.09.2015

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej wraz z Urzędem Miejskim w Zabrzu oraz Uczniowskim Klubem Sportowym QUO VADIS Makoszowy już po raz piętnasty organizują Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych. Impreza odbędzie się 27 września (niedziela). Start: godz. 13.00.

W zeszłym roku w wyścigach wystartowało prawie 300 rowerzystów w wielu od 2 do 76 lat.

Warto zaznaczyc, że impreza przeznaczona jest praktycznie dla każdego chętnego – od przedszkolaka do emeryta. Każdy znajdzie swoje miejsce w odpowiedniej – jednej z 12 – kategorii wiekowej. Każdy ma szanse, gdyż zmagania są przeznaczone dla osób niezrzeszonych, nietrenujących kolarstwa na co dzień. Organizatorzy zapraszają całe rodziny do aktywnego i radosnego spędzenia niedzielnego popołudnia.

Zapisy zaczynają się o godz. 12.00, natomiast starty o godz. 13.00. Przy zapisie obowiązuje dowód osobisty (legitymacja) oraz dla niepełnoletnich pisemna zgoda rodziców. Formularze zgody pobrać można ze strony intrnetowej zawodów, będą też dostępne na miejscu.

Start ustalono przy skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Hagera. Wszyscy uczestnicy wyścigu otrzymają pamiątkowy dyplom, a dzieci i młodzież do lat 15 dodatkowo drobną nagrodę. Zwycięzcy poszczególnych kategorii (m. 1-3) dodatkowo dostaną medale, dyplomy i cenniejsze nagrody.