Wystawa fotograficzna w magistracie

22.09.2015

Od 21 września do 9 października br. w budynku Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Wolności 286 będzie można obejrzeć prace laureatów konkursu fotograficznego pn. „Emitenci pozytywnej energii”. Wystawa pokazuje, w jaki sposób można skutecznie przeciwdziałać niskiej emisji.

Projekt „Ważna Misja Zdrowa Emisja” ma na celu edukowanie i informowanie o zagrożeniach płynących z niskiej emisji. W ramach projektu miesięcznik „Moda na Zdrowie” ogłosił konkurs fotograficzny pn. „Emitenci pozytywnej energii”, który trwał do 31 sierpnia br.

Do konkursu zakwalifikowały się wszystkie zdjęcia dokumentujące działania, mające na celu troskę o czyste powietrze i zapobieganie niskiej emisji. Jury wybrało ostatecznie 20 prac, które zaprezentowane zostaną podczas wystawy. Fotografie przedstawiają sposoby na ograniczenie niskiej emisji, które każdy z nas może wykorzystywać na co dzień. Niektóre bezpośrednio nawiązują do zjawiska niskiej emisji – np. niepalenie w piecu, jazda na rowerze zamiast samochodem do pracy, a inne pokazują mniej oczywiste zachowania i postawy, które jednak przeciwdziałają niskiej emisji, jak np. uprawa własnych warzyw i owoców, robienie przetworów (ograniczenie emisji spalin z transportu żywności).