Otwarto Śląski Park Technologii Medycznych

21.09.2015

21 września w naszym mieście uroczyście oddano do użytku Park Technologii Medycznych. Kardio-Med. Silesia. Położony u zbiegu ul. Cieszyńskiej i ul. Curie-Skłodowskiej Park, to pierwsza tego typu placówka w naszym regionie.

Jej głównym zadaniem będzie prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz działań na rzecz inicjowania, rozwoju i transferu do gospodarki nowych rozwiązań związanych z nauką, medycyną, inżynierią biomedyczną i informatyką. Park Technologii Medycznych to efekt współpracy Miasta Zabrze, Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi.

W nowo otwartym obiekcie mieszczą się m.in.: Centrum Rozwoju Technologii Medycznych, Laboratorium Medycyny Regeneracyjnej i Izolowanych Tkanek i Narządów, Laboratorium Genomiki, Laboratorium Testowo-Wdrożeniowe Nowych Technologii i Rozwiązań Medycznych oraz Laboratorium Zagrożeń Środowiskowych i Cywilizacyjnych.

W Śląskim Parku Technologii Medycznych. Kardio-Med. Silesia prowadzone będą badania przedkliniczne i kliniczne w zakresie kardiologii, kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii, onkologii, diabetologii, geriatrii, genomiki, a także chorób środowiskowych i cywilizacyjnych.