Zabrze przestrzenią rozwoju

Zaproszenie na Festiwal Filmowy Watch Docs

17.09.2015

Kopalnia Guido Zabrze zaprasza na Festiwal Filmowy Watch Docs, który odbędzie się w naszym mieście 18 i 19 września br.

Watch Docs to w chwili obecnej jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów, które w Polsce ogląda łącznie ponad kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Watch Docs to festiwal, na którym co roku można obejrzeć kilkadziesiąt premierowych pokazów i uczestniczyć w kilkunastu spotkaniach ze światowej sławy dokumentalistami. To tutaj swoje polskie premiery miały nowe filmy takich twórców, jak: Errol Morris, Raymond Depardon, Kim Longinotto, Avi Mograbi czy Alex Gibney, a master class poprowadzili m.in.: legenda dokumentu – Frederick Wiseman oraz znakomity brytyjski filmowiec – Sean McAllister.

W tym roku Festiwal Filmowy Watch Docs będzie można również zobaczyć 18 i 19 września w Kopalni Guido – po raz kolejny w podziemnych komorach zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy dokumentalne poświęcone prawom człowieka. W tym roku będą to dokumenty poświęcone m.in. sytuacji w Syrii, Rwandzie, Palestynie i na Ukrainie.

Szczegółowy program, godziny zjazdów pod ziemię, opisy filmów: http://kopalniaguido.pl/wiadomosci/125-zielono-zolty/1685-festiwal-watch-docs-w-kopalni-guido-18-19-09