W Zabrzu trwa II Konferencja Zdrowia Publicznego

17.09.2015

Dzisiaj, o godz. 11.00, w Hotelu Diament, rozpoczęła się II Konferencja Zdrowia Publicznego Państw Grupy Wyszehradzkiej. Spotkanie, zorganizowane przez Fundację na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL oraz Wydział Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, jest odpowiedzią na potrzebę wymiany doświadczeń na arenie międzynarodowej, a także kontynuacją rozmów, które odbyły się w 2013 r. w Koszycach na Słowacji.

Konferencja “Health for Public, Public for Health” rozpoczęła się od wystąpienia sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Beaty Małeckiej-Libery. Przedstawiła ona zarys problematyki ochrony służby zdrowia w naszym kraju oraz wyzwania, jakie czekają ministerstwo w trakcie kilku najbliższych lat.

Do udziału w konferencji zaproszono naukowców, studentów, lekarzy i specjalistów z dziedziny zdrowia publicznego. Patronat naukowy nad wydarzeniem objął rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego.

Udział w spotkaniu zapowiedzieli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Światowej Organizacji Zdrowia, Europejskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego (EUPHA), Stowarzyszenia Szkół Zdrowia Publicznego Regionu Europejskiego (ASPHER).