Wystawa 18. Międzynarodowego Festiwalu Rysowania

09.09.2015

Zapraszamy na wernisaż wystawy 18. Międzynarodowego Festiwalu Rysowania w Zabrzu, który odbędzie się 18 września br., o godz. 12.00, w Sali Koncertowej Demex-u przy ul. Hagera 41 w Zabrzu.

Festiwal odbył się w Zabrzu pod koniec maja br. Organizatorem był Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Współorganizatorami i partnerami 18. Międzynarodowego Festiwalu Rysowania byli: Urząd Miejski w Zabrzu, Wydział Kultury i Dziedzictwa, Biuro Współpracy z Zagranicą, Wydział Promocji, Turystyki i Sportu, Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji S.A. w Zabrzu oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Konkurs, który odbył się 29 maja w hali MOSiR w Zabrzu, miał na celu m.in. popularyzację sztuk plastycznych, rozwój osobowości artystycznej dzieci i młodzieży, inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności rysunkowych, a także inicjowanie spotkań międzykulturowych artystycznie utalentowanych młodych ludzi.