11. spotkanie z cyklu "Rokita Czyta"

08.09.2015

"Wspólnota ludzi, którymi rządzą książki" zaprasza na jedenaste spotkanie z cyklu "Rokita Czyta", które odbędzie się 7 października, tradycyjnie w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu – Rokitnicy przy ul. Krakowskiej 52. Tematem spotkania będzie książka Michała Olszewskiego pt.: "Najlepsze buty na świecie".

Za reportaże zebrane w książce pt. "Najlepsze buty na świecie" Michał Olszewski otrzymał Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. "Jedno jest pewne – buty, które dzięki Michałowi założymy na stopy, raczej wygodne nie będą. Podobnie jak ani wygodne ani popularne nie są ścieżki, po których kroczą" – twierdzi Magda Gościniak, która obok Kartela Kulturalnego i Filii nr 6 MBP w Zabrzu organizuje 11. spotkanie z cyklu "Rokita czyta".

"Współnota ludzi, którymi rządzą książki" spotyka się od marca 2014 r. Nieregularnie, ale zawsze o godz. 18.00 w rokitnickiej filii MBP w Zabrzu. Dyskusje toczą się wokół książek o bardzo różnorodnej tematyce, ale zawsze nietuzinkowych, wręcz prowokujących do tego, by o nich rozmawiać. Pierwsze spotkanie poświęcone było "Morfinie" Szczepana Twardocha, kolejne m.in. nst. książkom: "Źle urodzone" Filipa Springera, "Czarny Ogród" Małgorzaty Szejnert czy też "Ciemno, prawie noc" Joanny Bator.

Więcej szczegółów na: https://www.facebook.com/events/759561254154115/