Inauguracja nowego roku szkolnego

01.09.2015

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Po wakacjach młodzież, nauczyciele i pracownicy oświaty wracają do obiektów oświatowych.

Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzata Mańka-Szulik, wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu oraz Szkole Podstawowej nr 17, gdzie odbyło się posowanie uczniów klas pierwszych.  

"Dziecko chce być dobre, jeśli nie umie – naucz,
jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż"
[Janusz Korczak]

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,
Drodzy Uczniowie i Rodzice

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2015/2016 składam wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, a także zaangażowania i niesłabnącego entuzjazmu w podejmowaniu wyzwań w nowym roku szkolnym.
Wam, drodzy Uczniowie, życzę aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. Wierzę, że każdy dzień spędzony w szkole będzie dniem owocnym, przynoszącym nowe doświadczenia i wiedzę, którą w przyszłości spożytkujecie jak najlepiej.
Wszystkim Państwu, którzy 1 września 2015 r. rozpoczną kolejny etap w swej pracy i edukacji, życzę wytrwałości i zapału w osiąganiu zamierzonych celów, satysfakcji i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
Równocześnie zapewniam, że w Zabrzu dokładamy wszelkich starań, by zapewnić jak najlepsze warunki do nauczania i zdobywania wiedzy. Stale wzbogacamy i modernizujemy bazę oświatową. Dążymy do tego, by najmłodsze pokolenie zabrzan mogło w swoim mieście przejść wszystkie etapy edukacji mając zapewniony najwyższy poziom kształcenia.

Z wyrazami szacunku
Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza