Jesienny Jarmark na Janku 2015 "Dla rodziny"

28.08.2015

Rada Dzielnicy „GUIDO” zaprasza do udziału w Jesiennym Jarmarku na Janku, który odbędzie się 19 września br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu przy ul. Jaskółczej 40. Start o godz. 10.00.

W programie mnóstwo atrakcji dla dzieci, występy zespołów muzycznych, rock live, militaria, zabytkowe samochody, motocykliści a nawet rycerze. Do tego wielu rękodzielników, wytwórców, kolekcjonerów, twórców kultury, artystów oraz wiele innych ciekawych wydarzeń.
 

W programie m.in.:

godz. 10.00 – Start: „Pchli targ”, rękodzielnicy, wytwórcy i wiele więcej!

od godz. 11.00 – Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice zaprasza w podróż po Europie zjednoczonej w różnorodności. Nasi specjaliści odpowiedzą na pytania związane z tematyką UE, a także zachęcą do odkrywania bogactwa kulturowego Europy. Wszystkie dzieci będą mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji: łamigłówki, kolorowanki, europejskie koło fortuny i całe mnóstwo innych atrakcji.

od godz. 11.00 – Eksperci z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach chętnie odpowiedzą na pytania związane z pozycją Polski na arenie międzynarodowej. RODM przygotował atrakcyjny pakiet gier, które w niezwykle ciekawy sposób pozwalają połączyć edukację z zabawą. Uczestnicy zabaw mogą dodatkowo liczyć na upominkowe gadżety.

od godz. 13.00 – Chorągiew Rycerstwa Ziemi Śląskiej – pokazy rycerskie, "żywe" lekcje historii, nauka szermierki dawnej. 

godz. 14.00 – Zespół „ŻYWICA”

od godz. 15.00 – MILITARIA – samochód bojowy, działko przeciwlotnicze oraz przewozy wozem GAZ

godz. 15.30 – oficjalny START Jarmarku – pokaz motocyklistów oraz zabytkowych samochodów

godz. 16.00 – Zespół „STARSI”

godz. 17.30 – Licytacja przedmiotów na szczytny cel

godz. 18.00 – Zespół „KOLBYSKRAY”

godz. 19.30 – Zespół „FULL LIGHT”
 

Dodatkowo: konkursy, gry, zabawy dla dzieci oraz wiele więcej atrakcji!