Premiera filmu "Niezwyczajny i Skuteczni?"

27.08.2015

Dzisiaj, w sali audiowizualnej Kopalni Guido przy ul. 3 Maja 91 w Zabrzu, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. "Niezwyczajny i Skuteczni?" zrealizowanego przez Telewizję Zabrze we współpracy z Urzędem Miasta Zabrze oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Po projekcji filmu, którego głównym bohaterem jest Kazimierz Speczyk, prezes Spółdzielni Socjalnej Usług Różnych "Skuteczni", uczestnicy spotkania mieli okazję poznać osobiście Pana Kazimierza, osoby związane na co dzień ze Spółdzielnią, a także wszystkich zaangażowanych zarówno w to, by Spółdzielnia rozwijała się, jak i w pracę na rzecz osób uzależnionych.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: Krzysztof Lewandowski – zastępca prezydenta Zabrza, Czesława Winecka – naczelniczka Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej w zabrzańskim magistracie, Anna Wyleżoł – naczelniczka Wydziału Zarządzania Nieruchomościami oraz Jan Szulik – koordynator ds. rozwiązywania problemów alkoholowych miasta Zabrze.

Film pt. "Niezwyczajny i Skuteczni?" został zrealizowany przez Telewizję Zabrze, a jego reżyserem był Julian Jurczak. Traktuje o nietuzinkowej postaci, jaką bez wątpienia jest Kazimierz Speczyk i jego wieloletniej działalności na rzecz osób uzależnionych, bezdomnych i bezrobotnych.

Jutro, 28 sierpnia, o godz. 18.35 zaplanowano premierę filmu w Telewizji Zabrze, a później dostępny będzie m.in. na fecebookowym profilu Telewizji Zabrze.