Święto Przedszkola nr 36

24.08.2015

Uroczyste obchody 25-lecia istnienia Przedszkola nr 36 w Zabrzu odbędą się już w najbliższa sobotę, 29 sierpnia. Honorowy patronat nad jubileuszem objęła prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Placówka rozpocznie świętowanie od uroczystej mszy św., która odprawiona zostanie w kościele pw. Św. Wojciecha w Zabrzu. Po nabożeństwie, o godz. 11.00, organizatorzy obchodów 25-lecia zapraszają na piknik, który odbędzie się w przedszkolnym ogrodzie.

Przedszkole nr 36 działa na osiedlu Mikołaja Kopernika w Zabrzu (ul. Heweliusza 36). Do placówki uczęszcza średnio 120 dzieci w danym roku szkolnym. Działalność rozpoczęło 1 września 1990 r.

Jubileuszowi przedszkola towarzyszy hasło: „25 lat troski o uśmiech dziecka”. W programie obchodów znajdą się występy przedszkolaków, przedstawienie historii placówki utrwalonej na pamiątkowych zdjęciach, zebranych i zaprezentowanych w specjalnie na ten cel stworzonej galerii. Swoje talenty zaprezentują też wychowankowie przedszkola. Obchody jubileuszowe będą też wspaniałą okazją do podziękowania i uhonorowania zarówno tych pracowników, którzy tworzyli historię placówki, jak i tych, którzy dbają o jej poziom dzisiaj.