Piknik w Rytmie Firmy

21.08.2015

4 września br., o godz. 13.00 na terenie Kąpieliska Leśnego Maciejów, rozpocznie się Piknik w Rytmie Firmy. Jest to impreza wystawienniczo-handlowa organizowana przez Urząd Miejski w Zabrzu, Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji skierowana do przedsiębiorców reprezentujących różne branże. Impreza służy również integracji środowiska przedsiębiorców z mieszkańcami Zabrza.

Celem Pikniku jest m.in.: promocja lokalnych producentów i ich produktów, poznanie i nawiązanie współpracy z nowymi partnerami handlowymi, prezentacja oferty przedsiębiorców z branży handlowej, spożywczej i gastronomicznej, a także integracja przedsiębiorców z mieszkańcami miasta.

Przedsiębiorcy uczestniczący w Pikniku zapoznają się z ekspozycją towarów i usług branży spożywczej, poznają smaki kuchni zabrzańskich restauratorów. Będą mieli również okazję skorzystać z bezpłatnych porad w kilku punktach doradczych.

Dla gości pikniku uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa. W programie imprezy znajdą się m.in.: pokazy, promocje, degustacje, atrakcje dla dzieci, gry, zabawy, turnieje sportowe, konkurs talentów i niespodzianki.

O śląski klimat podczas Pikniku zadba zabrzańskie koło Związku Górnośląskiego. Będą śląskie pieśni i piosenki, śląskie stroje i dużo dobrego śląskiego humoru. Lista uczestników imprezy z każdym dniem się poszerza. Znajdziemy na niej już m.in. firmę "Wegeraj!", która będzie namawiać podczas Pikniku do wegańskiego stylu życia. Dzięki przedstawicielom firmy dowiemy się m.in. na czym polega wegańskie życie i jak zacząć tego typu dietę. Będzie też można spróbować wegańskich potraw. Woltyżerkę, konie wyścigowe w zaprzęgach i hipoterapię dla dzieci zaprezentuje kolejny uczestnik Pikniku – Stajnia "Per Passione z Gliwic". Jednym z ciekawszych akcentów imprezy będzie z pewnością pokaz autorskiej kolekcji mody współczesnych ubiorów damskich pt. "Kolory Górnego Śląskiego", zaprojektowana przez Mirosławę Szałasta, absolwentkę wydziału wzornictwa Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Organizatorzy zadbają też o najmłodszych uczestników Pikniku – "Maciej studio artystyczne" zaprosi wszystkie dzieci do wspólnej zabawy przy udziale gier wielkoformatowych. Będzie można odpocząć na leżakach albo stworzyć konstrukcję z kolorowych klocków.

W trakcie Pikniku w Rytmie Firmy bity będzie rekord Polski w ilości osób przyrządzających szałot śląski z majonezem. Głównym organizatorem bicia rekordu będzie stowarzyszenie ART Gastronomica, a partnerami Restauracja Szyb Maciej i Zespół Szkół Spożywczych w Zabrzu. W trakcie bicia rekordu dowiemy się jaka jest śląska historia przyrządzania szałotu, w jakich wersjach się go tradycyjnie przyrządza w kraju ogólnie i w naszym regionie w szczególności.

Warto śledzić na bieżąco facebookowy profil Pikniku w Rytmie Firmy: https://www.facebook.com/events/1435419690120297/, na którym znajdziemy nie tylko przepis na śląski szałot, ale też aktualne informacje o liście uczestników i programie imprezy.