Koniec wakacji z Muzeum Miejskim? Czemu nie!

20.08.2015

Sierpień powoli zbliża się ku końcowi, a to oznacza, że nadchodzi kres wakacyjnej laby. Aby płynnie wejść w czas szkolnych obowiązków, warto skorzystać z letniej oferty Muzeum Miejskiego w Zabrzu.

Przez całe wakacje, w każdy poniedziałek, w godz. 10.00-12.00, można zwiedzać Zandkę, najmłodszą dzielnicę Zabrza. Przewodnikiem w tej wędrówce jest Piotr Hnatyszyn, historyk Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Chęć udziału w zwiedzaniu można zgłosić pod nr tel:. 32 777 05 01.

W środy, o godz. 10.00, odbywają się zajęcia zatytułowane: „Od wynalazku do zastosowania. Koło, trójkąt, K-dron”. Ich uczestnicy poznają krótką historię koła, trójkąta i prezentowanej na wystawie w Muzeum Miejskim w Zabrzu jedenastościennej bryły K-dron oraz sylwetkę jej wynalazcy – Janusza Kapusty. Podczas zajęć można poznać właściwości tych figur oraz ich zastosowanie w życiu codziennym. Uczestnicy biorą udział w grach i zabawach z K-dronem. Zajęcia odbywają się w Galerii Café Silesia. Prowadzenie: Dorota Kuder. Zgłoszenia: tel.: 32 777 05 01.

Czwartkowe zajęcia, rozpoczynające się o godz. 10.00, odbywają się pod hasłem: "Kto ty jesteś?". Dzieci poznają podczas nich historię oraz symbole Polski i Europy. Zapoznają się z ważnymi dla świata odkryciami geograficznymi i wynalazkami Europejczyków. Poznają mapy i położenie Polski we współczesnym świecie. W części warsztatowej uczniowie biorą udział w pracach plastycznych oraz grze losowej. Zajęcia odbywają się w Galerii Café Silesia. Prowadzenie: Dorota Kuder – tel. 032 271 56 89.

Ponadto, we wszystkie soboty lipca i sierpnia o godz. 12.00 w Galerii Café Silesia (Zabrze, ul. 3 Maja 6) wyświetlany jest spektakl na DVD „PLANETA K-DRON” Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Jest to autorskie przedstawienie Janusza Kapusty. Muzykę skomponował Michał Lorenc. Na wszystkie zajęcia i pokaz spektaklu wstęp jest wolny.