Spotkanie w sprawie Zabrza

13.08.2015

Wczoraj,12 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Zabrzu odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami , którego celem było omówienie możliwości współpracy w zakresie wzajemnej promocji oraz wymiany dobrych praktyk.
 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego na czele z Prezydent Miasta Małgorzatą Mańką-Szulik, jedną z uczestniczek spotkania była dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej – Agnieszka Sikorska, poza tym na spotkaniu obecni byli zaproszeni przedsiębiorcy z branży hotelarskiej, gastronomicznej, turystycznej i transportowej.
Część oficjalną spotkania otwarła krótkim wystąpieniem Prezydent Miasta Małgorzata Mańka-Szulik, następnie przedstawione zostały założenia projektu wspólnych działań na polu popularyzacji atrakcji naszego miasta. W kolejnej części spotkania zaprezentowano przedsiębiorcom obiekty turystyczne znajdujące się na terenie Zabrza.
Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, jego uczestnicy mieli okazję do inauguracyjnej, przed udostępnieniem dla turystów, wizyty w Sztolni Królowa Luiza.

Spotkanie przyczyni się do szerszej popularyzacji zabytków techniki znajdujących się w naszym mieście i utrwalenia jego wizerunku jako prężnie rozwijającego się ośrodka turystyki poprzemysłowej.