Nowy prezes Górnika Zabrze

13.08.2015

Rada Nadzorcza zabrzańskiego klubu powołała Marka Pałusa na stanowisko Prezesa Zarządu Górnika Zabrze. Pierwszą decyzją jest zmiana na stanowisku trenerów.

– Miasto wkłada ogrom serca, aby stworzyć Górnikowi jak najlepsze warunki finansowe, organizacyjne i infrastrukturalne. Przyszedł czas na wzmocnienie zarządzania klubem. Liczymy, że równie intensywna będzie praca wykonana przez klub z nowym prezesem na czele – powiedziała podczas konferencji prasowej Małgrzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Na środowym posiedzeniu Rady Nadzorczej w głosowaniu tajnym wybraliśmy mecenasa Marka Pałusa na funkcję prezesa Zarządu Górnika. Marek Pałus to znany śląski radca prawny, aktywnie działający w sporcie na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jestem przekonany, że jego doświadczenie zaowocuje pozytywnymi zmianami organizacyjnymi w klubie i spowoduje, że Górnik będzie osiągał sukcesy na budowanym stadionie – skomentował z kolei Tomasz Młynarczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Klubu.

– Czeka mnie spore wyzwanie. Ostatnie lata były trudne dla Górnika. Dzięki pomocy miasta udało się wyjść na prostą pod względem finansowym. To jednak nie jest rozwiązanie wszystkich problemów. Zdaję sobie sprawę, że nadzieje i oczekiwania miasta, a także kibiców są duże. Klub nie jest rozliczany z zysku, ale przede wszystkim z osiągniętego wyniku, zdobytych punktów, czy strzelonych bramek. Chcemy więc jak najlepiej przygotować spółkę, by w przyszłości mógł osiągać znaczące wynik – zapowiedział w trakcie  Marek Pałus, prezes Górnika Zabrze.

Marek Pałus jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po ukończeniu studiów pracował w Wydziale Geodezji i Gospodarki Gruntami Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, a następnie w Biurze Porad Prawnych i Obrotu Nieruchomościami „Interm”. Radca prawny od 1994 roku, wspólnik w kancelariach prawnych Iustus i Iurator w Katowicach. W latach 2000-2006 prezes Polskiego Związku Koszykówki. W latach 2001-2010 członek zarządu Międzynarodowej Federacji koszykówki FIBA – Europe z siedzibą w Monachium.