Pięć aktywnych lat

12.08.2015

W połowie sierpnia Zabrzańska Masa Krytyczna obchodzi piątą rocznicę powstania.

Od tylu już lat grupa rowerzystów, w każdy drugi piątek miesiąca przejeżdża ulicami Zabrza, aby zwrócić uwagę władz, kierowców i przechodniów, jak wielu aktywnych miłośników dwóch kółek porusza się na co dzień po drogach. Efektem tej pokojowej manifestacji, oprócz integracji środowiska rowerzystów jest, m.in. powstająca infrastruktura dedykowana tym uczestnikom ruchu drogowego i coraz większa świadomość potrzeby spójnej i szczegółowej polityki rowerowej w mieście.

Z tej okazji Masa zaprasza na przejazd, który rozpocznie się 14 sierpnia o godzinie 18:00 na pl. Wolności, natomiast meta – wyjątkowo – zostanie usytuowana na terenie Sztolni Królowa Luiza. Na uczestników będą tam czekać liczne atrakcje: możliwość bezpłatnego zwiedzania kompleksu, konkursy z nagrodami, stoiska Herbaciarni Czajnik i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz poczęstunek ufundowany przez miasto. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.