Nie ma czasu na nudę

12.08.2015

Trwa tegoroczna, 19. już zabrzańska akcja „Lato w bibliotece”. Bierze w niej udział jedenaście filii i czytelnia ogólna. Tego lata tematem przewodnim, w nawiązaniu do XIV miejskiego konkursu na inscenizacje utworów literackich dla uczniów szkół podstawowych, jest twórczość Jana Brzechwy.

 W lipcu zajęcia odbyły się w filiach nr 4,11,12,14 i 19. W sierpniu do akcji aktywnie włączyła się czytelnia ogólna oraz filie nr 5,9,10,15,18 i 20. Tam nie sposób się nudzić.

Aby umilić wakacyjne dni w mieście filia nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowała w dwóch pierwszych tygodniach sierpnia zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Przygotowano, m.in. edukacyjne gry i konkursy literackie. Stałym punktem zajęć było czytanie ulubionych książek, w tym „Mikołajka” i „Lata Muminków”. Dzieci chętnie uczestniczyły także w eko-warsztatach, podczas których z papierowych rolek wykonały stojaki na długopisy i tekturowe bransoletki. Uczestnicy „Lata w bibliotece” bawili się także w plenerze. Dla dzieci przygotowano zajęcia sportowo-rekreacyjne. Największym powodzeniem cieszyły się rozgrywki piłkarskie i zabawa w ciuciubabkę. Zorganizowano także wyjście do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.