Wielkie emocje na nowej trybunie

06.08.2015

W najbliższą sobotę – 8 sierpnia, 5500 kibiców po raz pierwszy zasiądzie na nowej trybunie stadionu Górnika Zabrze. Gospodarze podejmą Jagiellonię Białystok.

Dolna część trybuny południowej jest już gotowa, a układ krzesełek, zgodnie z planem, utworzył napis Torcida. Ale prace remontowe na obiekcie nadal trwają. Obecnie ekipa montująca krzesełka i wygrodzenia pracuje na trybunach za obiema bramkami. W sumie zamontowanych jest już około 8,5 tys. nowych siedzisk. Przypomnijmy, że krzesełka na trybunach mają jeszcze utworzyć dwa napisy: Zabrze i Górnik.
Na trybunach pracują wciąż elektrycy, którzy po zamontowaniu instalacji potrzebnych do działania monitoringu zajęli się systemem sygnalizacji pożaru i dźwiękowym systemem ostrzegawczym. Budowlańcy zbudowali instalacje przesyłowe ciepła oraz odwodnienie z zadaszenia, co pozwoli na całkowite odprowadzanie deszczówki poza stadion. Wkrótce rozpocznie się też montaż instalacji wentylacyjnej i klimatyzacji. Wartość tej inwestycji wynosi 5,5 mln zł. Ponadto rozstrzygnięto przetarg na system zarządzania sprzedażą na obiekcie, który wygrała gdyńska firma Sportdata.