Powstają kolejne budynki mieszkalne

30.07.2015

Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o. o. buduje kolejne dwa bloki, przy ul. Żywieckiej w Zabrzu.

Tym razem swoje „M” znajdzie tu 26 rodzin. Budynki zostaną oddane do użytku w przyszłym roku – pierwszy w maju, a drugi w październiku. MTBS pierwszy budynek wybudowało na tym osiedlu w 2013 r., z 16 mieszkaniami o powierzchni od 37 do 70 metrów kwadratowych. Koszt budowy wyniósł 3,3 mln zł.
Docelowo powstanie tutaj osiedle 12 budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Zaprojektowano je po zachodniej stronie ul. Żywieckiej. Obecna inwestycja obejmuje budowę dwóch budynków mieszkalnych z 16 lokalami każdy wraz z przyległym uzbrojeniem i zagospodarowaniem oraz oświetlenie terenu. Powstanie także droga wewnętrzna, która połączy z ulicą Żywiecką bloki i parkingi na 31 miejsc, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych.
Domy nie są podpiwniczone. Powstają w układzie trzyklatkowym i trzykondygnacyjnym. Na każdym piętrze rozplanowano po dwa mieszkania. Na parterze w każdym z budynków przewidziano lokale mieszkalne oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze (komórki lokatorskie na wózki i rowery, suszarnie).