Partnerzy do projektów badawczych – wyjazd do Düsseldorfu

28.07.2015

Siódma edycja konferencji „Successful R&I in Europe”

Badacze, którzy zgłoszą najciekawsze pomysły na projekty w ramach programu Horyzont 2020 zostaną zaproszeni do bezpłatnego udziału w konferencji, która odbędzie w listopadzie w Düsseldorfie. Na zjeździe spotkają się uczeni z Niemiec, Polski, Holandii, Belgii, Finlandii, Francji oraz Turcji. Organizatorzy czekają na propozycje wystąpień do 22 października.

Siódma edycja konferencji „Successful R&I in Europe” będzie poświęcona poszukiwaniu partnerów do projektów badawczych w ramach programu Horyzont 2020. Odbędzie się 5 i 6 listopada.

Zjazd organizują: Ministerstwo Innowacji, Nauki i Badań Kraju Związkowego Nadrenii Północnej i Westfalii oraz sieć Enterprise Europe Network, przy wsparciu Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej.

Badacze, którzy chcą zaprezentować swój projekt podczas warsztatów tematycznych mogą zarejestrować się poprzez formularz online. Pomysły będą omawiane podczas tzw. Call for Presentations. Osoby, których propozycje zostaną wybrane do zaprezentowania, będą miały zapewniony bezpłatny udział w konferencji.

Opłata dla pozostałych uczestników będzie wynosić 120 euro za 2 dni lub 95 euro za jeden dzień. Opłata zawiera transfer z lotniska w Düsseldorfie do hotelu, w którym będzie się odbywać konferencja, wspólną kolację oraz udział w wycieczce „Düsseldorf by Night”.

Sesje tematyczne koncentrować się będą wokół siedmiu głównych dziedzin:
• teleinformatyki (ICT),
• energii,
• nanotechnologii, materiałów i produkcji,
• zrównoważonej gospodarki,
• nauk o życiu,
• działań Marii Skłodowskiej-Curie.

Na sesjach głównych będą prezentowane udane projekty zakończone już, jak również te, których autorzy poszukują partnerów do konsorcjów. Uczestnicy dowiedzą się, z jakich usług mogą skorzystać przy tworzeniu i składaniu projektów.

W zeszłym roku konferencja zgromadziła 360 uczestników.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://horizon2020.zenit.de/