Zabrzańska strefa ekonomiczne przyciąga kolejnych inwestorów

23.07.2015

Zrobił się spory ruch w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Trwa tu nie tylko uzbrajanie działek, ale powstają nowe zakłady.

Pod koniec czerwca Zakład Piekarniczy Kłos otworzył tu za 30 mln zł kolejną piekarnię, w której pracuje 50 osób. Z kolei firma Schoeller Allibert wkrótce rozpocznie budowę swojego zakładu, która potrwa do końca 2016. Ale to nie wszystko. Przy nowym odcinku ul. Handlowej trwa obecnie budowa zakładu produkcyjnego duńskiej firmy Bellmaflex, która zajmuje się szeroko pojętą produkcją armatury. Planowany termin zakończenia budowy to grudzień 2015 r.

Spore zainteresowanie inwestorów działkami znajdującymi się na terenie parku przemysłowego przy ul. Goduli i Ofiar Katynia w Zabrzu skłoniło władze miasta do ubiegania się o status Specjalnej Strefy Ekonomicznej dla kolejnych terenów w tym rejonie. Obecnie znajduje się tam 19 działek, ale podczas majowej sesji Rady Miejskiej w Zabrzu zapadła uchwała w sprawie rozszerzenia strefy. Uchwała przewiduje włączenie 20 działek, o powierzchni 44 ha. Działki te znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Ekonomicznej.

Uchwała została przekazana przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną do Ministerstwa Gospodarki, które obecnie rozpatruje zabrzański wniosek. Jeżeli zapadnie pozytywna decyzja, to wówczas Strefa obejmie 39 działek o łącznej powierzchnia około 128 ha.