Za nami III Festiwal Teatralny OHO

16.07.2015

Pięć zespołów – z Zabrza, Bytomia, Tychów i Orzesza – przygotowało zestaw spektakli, których nie powstydziłyby się duże, krajowe sceny. Patronat honorowy nad festiwalem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Jak co roku, oprócz wysokiego poziomu wykonawczego, organizatorzy zadbali o różnorodność prezentacji scenicznych. Obok sztuk znanych współczesnych dramaturgów, tj. Joanny Owsianko czy Maliny Prześlugi, pojawiła się na scenie adaptacja utworów Sławomira Mrożka, Juliusza Słowackiego oraz spektakl, którego kanwę stanowił tekst własny. Nie zabrakło również zróżnicowania formalnego od teatru tańca, poprzez cheironomię czyli pracę z gestemi maską, zabawę rytmem, śpiew, aż po teatr dramatyczny.

Festiwal urozmaiciły, wprowadzone przez moderatora, gry i zabawy improwizacyjne, wykonywane przez młodzież na zakończenie każdorazowego panelu dyskusyjnego, dotyczącego oglądanego wcześniej spektaklu.

Tegoroczny Amatorski Festiwal Teatralny OHO dostarczył zarówno uczestnikom, jak i organizatorom, wielu niezapomnianych emocji i wrażeń udowadniając, że warto go wpisać do harmonogramu imprez na przyszły rok.