Pierwszy trening piłkarzy ręcznych

15.07.2015

W Hali Widowiskowo-Sportowej „Pogoń” w Zabrzu odbył się pierwszy po wakacyjnej przerwie trening szczypiornistów. Zespół przygotowuje się do sezonu pod wodzą nowego trenera, Mariusza Jurasika, który związany jest z Górnikiem od 2012 roku.

„Józek” będzie łączyć funkcję pierwszego trenera i zawodnika, a w pogodzeniu tych funkcji ma mu pomóc asystent. – Obecnie rozmawiamy z dwiema osobami. Myślę, że w przyszłym tygodniu dowiemy się kto ostatecznie zostanie wybrany – zdradza nowy trener.

W ubiegłym sezonie Jurasik był drugim najskuteczniejszym graczem zespołu – w 27 meczach zdobył 132 bramki. Zastąpił na stanowisku Patrika Liljestranda, który wrócił do ojczyzny żeby poprowadzić pierwszoligowy IFK Skovde.

Drużynę czeka teraz intensywny trening przeplatany sparingami. Pierwszy z nich zaplanowany jest już na 28 lipca. Górnik zagra w Zabrzu z Gwardią Opole. Natomiast sezon zabrzański klub rozpocznie najprawdopodobniej już w pierwszy weekend września meczem Pucharu EHF.