Zabrze w Rankingu Samorządów 2015

14.07.2015

Dziennik Rzeczpospolita opublikował dziś Ranking Samorządów 2015. Jak podkreślają organizatorzy ranking wskazuje te miasta i gminy, które uzyskują świetne wyniki w zarządzaniu swoimi finansami oraz dbają o jakość życia mieszkańców.

W ogólnym zestawieni Zabrze znalazło się na 24. miejscu. W gronie innowacyjnych samorządów nasze miasto uplasowało się na 6. miejscu. Pod względem pozyskiwanych środków z UE Zabrze zajęło 11. miejsce. Natomiast pod względem największych inwestycji Zabrze sklasyfikowano na 14. miejscu. W tym zakresie podkreślono zaangażowanie samorządu w realizację projektu pn. "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej", realizację inwestycji w zakresie turystyki poprzemysłowej (Europejski Ośrodek Kultury Technicznej i Turystyki Poprzemysłowej), kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w północnej części miasta czy modernizację stadionu im. Ernesta Pohla.
Ranking powstał na podstawie ankiet wysyłanych do 250 gmin miejskich, 250 gmin wiejskich oraz miast na prawach powiatu. Ankieta zawierała 19 pytań, które dotyczyły m.in. funduszy unijnych, e-administracji, inwestycji, innowacji czy działalności gospodarczej.