Wyjazd do Doliny Krzemowej w konkursie dla przedsiębiorców!

14.07.2015

Śląski akcelerator biznesu i startupów Business Link Katowice szuka trzech firm, które powalczą o wyjazd na trzytygodniowy program akceleracyjny w Dolinie Krzemowej (USA) o wartości 10 000 $.
 

Pierwsze urodziny Business Link uświetni Business Mixer (30.07.2015r.) – platforma wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów biznesowych dla młodych i aspirujących przedsiębiorców. Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzony konkurs, którego główną wygraną jest wyjazd do Doliny Krzemowej
– Szukamy śląskich przedsiębiorców, którzy działają już na rynku, a ich pomysły są wdrażane w życie. Najbardziej zależy nam na branży IT, ICT i projektach opartych o internet, ale jesteśmy otwarci na wszystkie firmy, które działają lokalnie i myślą globalnie – mówi Janusz Dramski, manager Business Link Katowice.
 

By wziąć udział w konkursie Silesian StartUp Ready To Go! należy zgłosić swoją firmę na adres www.ready-to-go.evenea.pl do 19 lipca 2015 roku. Spośród zgłoszonych projektów wybierzemy 3 – 5, które będą rywalizować na najbliższym Busieness Mixerze 30 lipca w katowickim oddziale Business Link przed jurorami i zebraną śląską społecznością startupową i członkami Business Link Poland. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę w postaci trzytygodniowego programu akceleracyjnego w Dolinie Krzemowej, czyli zagłębiu światowych startupów i branż IT oraz ICT.
 

Głównym założeniem konkursu jest poznanie specyfiki amerykańskiego modelu biznesowego i marketingu globalnego. Pomoże to określić przedsiębiorcom swój rynek docelowy i wkroczyć na rynek globalny.
– Każdy innowacyjny przedsiębiorca powinien spędzić chociaż kilka tygodni w San Francisco czy Palo Alto. Taki pobyt otwiera oczy i pozwala nabrać większej wiary w to co robimy – mówi Dawid Pacha, współzałożyciel i prezes Real Deal Sp. z o.o. z Business Link Katowice. – Wyjazd pozwolił nam zebrać sporo cennego feedbacku do naszego produktu, który już wykorzystaliśmy w pracy nad naszym narzędziem oraz do zmian w modelu biznesowym Realdeala. Poznaliśmy też kilku partnerów i nawiązaliśmy wiele koleżeńskich relacji – dodaje Andrzej Marek, współzałożyciel startupa Realdeal.
 

Koszty wyjazdu pokrywa w całości Business Link. Wyjazd do Doliny Krzemowej planowany jest jesienią 2015 roku.
Więcej informacji na www.facebook.com/BLKatowice