Przed nami gala Honorowego Wyróżnienia im. św. Kamila

09.07.2015

W najbliższą sobotę, 11 lipca, w Teatrze Nowym w Zabrzu, odbędzie się uroczystość wręczenia Honorowego Wyróżnienia im. św. Kamila. W tym roku Kapituła Wyróżnienia im. św. Kamila na posiedzeniu, które odbyło się 26 maja, postanowiła uhonorować: Beatę Chodór, Fundację Rozwoju Kardiochirurgii oraz Komitet Obrony Wszystkich Mieszkań Huty Zabrze.

Nagrody im. św. Kamila wręczone zostaną w naszym mieście już po raz piętnasty. Wyróżnienie przyznawane jest osobom, które działają na rzecz miasta i są zaangażowane w działalność charytatywną. Tegoroczna gala rozpocznie się w Teatrze Nowym w Zabrzu o godz. 17.00. Dzień później, 12 lipca, w Kościele pw. św. Kamila w Zabrzu, o godz. 12.15 odprawiona zostanie msza św. w intencji parafii i miasta. 

Św. Kamil od 1996 roku oficjalnie jest patronem Zabrza. Jest on również opiekunem chorych i wzorem miłosierdzia. Stąd też decyzja, aby wręczać nagrody jego imienia osobom i instytucjom, które zasłuży się właśnie w niesieniu pomocy. Wyróżnienie przyznawane jest od 2001 r. Do tej pory uhonorowano nimi 41 laureatów, wśród nich znaleźli się m.in.: prof. Bożena Hager–Małecka, Śląskie Centrum Chorób Serca, prof. Bolesław Pochopień, prof. Lech Poloński oraz dr Zbigniew Nawrat.