Targowisko na jesień

03.07.2015

Nabierają tempa prace na placu budowy przy ul. Boboli w Zabrzu, gdzie powstaje nowoczesne targowisko miejskie.

Wkrótce pojawi się tutaj 18 nowoczesnych murowanych pawilonów z około 150 punktami handlowymi oraz gastronomią.
Wykonawca robót rozpoczął prace w połowie kwietnia od całkowitej likwidacji dotychczasowej infrastruktury targowiska. Następnie zrealizowano prace ziemne, fundamentowe, a następnie ekipy budowlane przystąpiły do stawiania murów. Sieci wodociągowe i kanalizacyjne zostały wykonane w 80%. Generalnie, stan zaawansowania wszystkich prac sięga 40%, co pozwala sądzić, że zostanie utrzymany termin oddania inwestycji, zaplanowany na 30 września.

Z początkiem lipca rozpoczęła się procedura konkursowa na najem powierzchni handlowych. Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji, która odpowiada za całość zadania, planuje w pierwszej kolejności zaproponować je kupcom, którzy w przeszłości prowadzili działalność na starym targowisku przy ul. Boboli. Pozostałe pomieszczenia zostaną zaoferowany na wolnym rynku.

Zmodernizowane targowisko w centrum Zabrza będzie kolejną wizytówką miasta, otwartego na potrzeby ludzi i wolnego rynku. Nowoczesna infrastruktura, szeroka gama produktów i położenie przy głównych ciągach komunikacyjnych to gwarancja szybkich i udanych zakupów.